Boru Bükme Makinası Teklifi Al

Boru Bükme Makinası Tipleri

Boru Bükme Makinası Tipleri
16 Mart 2022
Boru Bükme Makinası Tipleri
Daha önce boru bükme nedir, boru bükme makinesi nedir, boru bükme makinası nerede kullanılır gibi sorulara cevaplar verdik. Şimdi ise sıklıkla sorulan ve kullanım alanına göre değişen boru bükme makinası çeşitlerine birlikte göz atabiliriz.

Boru bükme makinaları; zamana, şarta, sektöre, oluşturulan eşya veya malzemeye göre değişiklik gösteren bir makine türüdür. Değişik boru bükme işlemi sonucu oluşan boruların farklı farklı alanlarda kullanılması arzusu ile tüm bükme işlemlerini birçok çeşit boru bükme makinası uygulamaktadır. Bükülmek istenen borunun, kullanım alanı bunun en büyük etkeni diyebiliriz. Sektörden sektöre farklılık gösteren bu olgu, boru bükme makinalarında farklı oluşmasına neden olmuştur.

İşte birbirinden farklı işlevi ve boru bükme işlemi göre boru bükme makinaları.

Boru Bükme Makinası Çeşitleri
Birbirinden farklı boru bükme makine çeşitleri ile sektöre göre büküm işlemi uygulanabilir. Boru bükme makinası, elektrikli boru bükme makinası, CNC boru bükme makinası, hidrolik boru bükme makinası gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Unutmayın boru bükme makinaların birçoğu belirli ölçülerdeki büküm işlemini yapmaktadır. Örneğin 45cm boru bükme işlemi yapan makinaya 110cm ölçülerinde bir boru koyamaz ve bükme işlemi uygulayamazsınız. Bu da boru bükme makinalarının ölçülü olduğunu ve ölçü dışında kalan boruların bükülmeyeceğini bizlere belirtir. Boru bükme makinaları satın alımında ve araştırmasını yaparken sektörünüzdeki boru ölçülerini göz önüne almanızda yarar var.

Elektrikli Boru Bükme Makinası: Kullanımı kolay ve pratik olan bu boru bükme makinası, boru bükme işleminde sizlere zaman kazandıracaktır. Kullanımının kolay olması nedeni ile de zahmetli bir bükme süreci geçirmezsiniz. Bükme işlemlerinde sıklıkla kullanılan bir makine sistemi diyebiliriz. Elektrik güç kaynağı kesilmediği sürece uzun yıllar boru bükme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilir.

CNC Boru Bükme Makinası: Otomotiv, makina üretiminde sıklıkla kullanılan boru tipleri için bükme işlemi en çok CNC Boru Bükme Makinası ile uygulanmaktadır. Herhangi bir sorunda kolaylıkla müdahale edilerek sorun ortadan kaldırılabilir. Boru bükme işlemi sırasında uygulanacak ani değişikliğe de hemen müdahale edilerek, istenilen değişiklik kısa sürede boru bükme işlemine aktarılabilir. En büyük avantajı boru bükme işleminin ayarlanması diğer makinalara göre daha kolay ve kısadır. İnsan gücüne ve kullanımına pek gerek duymayan CNC boru bükme makinaları bu sayede seri üretiminde önünü açarak, hızlı bir boru bükme işlemi uygulamaktadır. Kısacası boru bükme işlemlerinde zaman ve maliyet performansını sizlere sunmaktadır.

Hidrolik Boru Bükme Makinası: Bu tür bükme makinalarında insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Belirli açılara sahip olan yayın hareket ettirilmesi ile boru bükme işlemi eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilir. Hidrolik boru bükme makinaları da diğer makina çeşitleri gibi kullanım alanına ve sektörüne bağlı olarak istenilen formda boruları kolaylıkla bükerek kullanıma sunabilir.

Diğer Çeşit Boru Bükme Makinaları: Tüm bu boru bükme makinaları dışında da farklı farklı boru bükme makinaları bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ve artan kullanım alanları ile boru bükmedeki ihtiyaçta her geçen gün artmaktadır. Kısacası teknoloji ile birlikte boru bükmedeki seri üretim, hız ve istenilen formlar da değişebilir. Bunun için boru bükme açısından sektörünüze, istenilen büküm işlemine göre makinanızı araştırmalı ve güvenilir bir noktadan satın almalısınız.

Boru bükme makinaları hakkında da herhangi bir sorunda iletişim sayfasındaki bilgilerden bize ulaşarak kolaylıkla destek alabilirsiniz.
Diğer Blog yazılarımız
© 2021 borubukmemakinasi.com Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım Ajansı_MEDYATÖR İNTERAKTİF